Home / Erotik Hikayeler / Duygusallık ta sınır

Duygusallık ta sınır

Duygusallık ta sınır
İnsan aşırı duygusal bir varlık. Kontrol edilemeyen duygular kişide yıpratıcı sonuçlar  ortaya çıkarabilir. Duygularunn gerektiğinde sınırlanarak kontrol edilmesi gerektiğini belirtiyor Psikiyatriler. Duygularımızın deneyimlerimize tat veren hayatı anlamlı kılan en önemli özelliğimiz olduğunu bilerek hayatımızın daha huzurlu geçmesi için duygusallıkta da bir sınır olması gerektiği ne dikkat etmeliyiz.

Duygunun olmayıp sadece düşüncenin olduğu yerde insan sıcaklığı yerine robot soğukluğu vardır.Duygusallık denildiğinde öfke.hüzün.sevniç.kaygı korku, heyecan gibi umut gibi duyguların yoğun deneyimlenmesinde olmayı anlayabiliriz. Mesela biz sevinç veren bir arkadaşımızı aramak isteriz yada bizi öfkelendirdiğinde bazı  insanlardan uzak dururuz.Bu seçimler duygusal seçimlerdir.Duyguların yokluğu robot gibi olmayı getirsede duyguların yönetiminde olmak neden,sonuç ilişkisinden kopmak yada kar ve zarar dengesini koruyamamak anlamına gelir.

Duygusal kişilerin sabırsız olabildiğini kaydeden Dr ünvalser bu kişilerin duygusallıklarını  bazı durumlarda Alkol ve maddeye yönelerek doldurmaya çalışabileceklerini belirtmiştir. Duygusal kişiliklerde çocuksu özellikler belirgindir.Duygular değişken olabilir bazı kişilere karşı yapılan haytayı gördüğünüzde ona karşı bir mesafe koymakta fayda vardır.Duygusallığın aşırısı olmamalıdır ve bu sizlerin elindedir.

About R A

Check Also

Kapıcı Rıza Karısının Külodunu Bana Niye Verdi?

Kapıcı Rıza Karısının Külodunu Bana Niye Verdi? (Onur 53 Y., İstanbul / Türkiye) Merhaba arkadaşlar. …

11 comments

  1. paylasim icin tesekkurler.

  2. Duygulara sınır koyabilmek için hayatta tecrübe gerektiriyor genç biri duygularını dizginleyemiyor ne yazıkki. mantık önemli bu konudada paylaşımlarınızı bekliyoruz tşk.

  3. bende çok sinirliyimdir 🙁

  4. DUYGU DÜŞÜNCELER DE ÖNEMLİ..

  5. duygusallık bır noktadan sonra acı verıyor… lımıtını sevıyesını bılmelı …

  6. paylasım için teşekkürler

  7. eline sağlık

  8. Paylaşim icin tsklrr

  9. çay var mı:S

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super