Home / Erotik Hikayeler / Böbrek yetmezliğini anlamak

Böbrek yetmezliğini anlamak

Böbrek yetmezliğini anlamak

Böbrek yetmezliği böbreğin kanı temizleme işi başta olmak üzere görevlerini yerine getirememesidir.Böbrek yetmezliğine yol açan nedenler,Şeker hastalığı,Hipertansiyon Nefritler,Böbrek taşları ve idrar yollarının tıkanması,Enfeksiyonlar,Genetik hastalıklar Ailevi akdeniz ateşi.

iki çeşit böbrek yetmezliği vardır Akut böbrek yetmezliği,Kronik böbrek yetmezliği. Akut böbrek yetmezliği böbreğe giden damarların yarlnması, böbrek dokusu hastalıkları, idrar tollarında tıkanma yapan durumlar,Çeşitli ilaçlar.
Kronik böbrek yetmezliği Kronik uzun sürede gelişen ve kalıcı olan anlamına gelir. Böbreğin tamamen iyileşmesi yani normele dönmesi beklenemez.Bu hastalarda böbrek işlevleri zaman içinde bozulduğu için son aşama olarak
Böbrek nakli veya diyaliz kaçınılmaz hale gelir.

 

 

böbrek yetmezliği tedavisi,böbrek yetmezliği,böbrek taşı,böbrek ağrısı,böbrek hastalıkları,diyaliz nedir,böbrek nakli,diyaliz

About R A

Check Also

Kapıcı Rıza Karısının Külodunu Bana Niye Verdi?

Kapıcı Rıza Karısının Külodunu Bana Niye Verdi? (Onur 53 Y., İstanbul / Türkiye) Merhaba arkadaşlar. …

6 comments

  1. Böbrek deyip geçmeyin dikkat etmekte ve doktora basvurmakta zaman gecirmeyiniz.Ve bol su tüketimine dikkat etmeliyiz.

  2. insan Saglıgı cok hasas ve önemlidir taki bizim insanlarımız hastalanana kadar fark etmezler Böbrek gibi bir cok yerlerimiz var dikatli olmamız lazım bu konuda.

  3. Tskler üstadimm

  4. sağlık önemli

  5. böbrek yetmesligi kotu bır hastalık Allah korusun

  6. ßi ßößreğin yetmiyorsa ikincisi war ne demişler ßi eLin nesi war 2 ßößreğin sesi war

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super